Denna sida är en del av AcadeMedias medarbetarwebb

Koncernstaber

Denna sida är en del av AcadeMedias medarbetarwebb

AcadeMedia IT

IT ledning

Petter Hallman, CIO

Carina Gustafsson, chef IT-support

Peter Berglund, chef IT infraleverans

Andreas Roos, chef IT drift & utveckling

IT-support

Malin Söderlund, gruppchef servicedesk

Fredrik Kihlstedt, servicedesk

Gustaf Nerström, servicedesk

Billy Henriksson, servicedesk

Gabriel Könberg, servicedesk

Petrus Lundberg, servicedesk

Philip Rieder, servicedesk

Driss Himdi, servicedesk

Michael Restrup, gruppchef second line support Stockholm, Göteborg och Malmö

Mikael Marjanen, second line support Stockholm

Sebastian Sahlin, second line support Stockholm

Rui Saraiva, second line support Stockholm

Ola Malmqvist, second line support Stockholm

Calle Löfgren, second line support Göteborg

Jonas Löfwander, second line support Göteborg

Peter Bergqvist, second line support Göteborg

Albin Gustavsson, second line support Malmö

Adis Delic, second line support Malmö

IT infraleverans

Peter Berglund, chef IT infraleverans

Mats Nimmerfors

Simon Asmelash

Joakim Nilsson

IT drift & utveckling

Mostafa Danaei, projektledare

Jonas Österlöf, arkitekt

Rahim Abedinzadeh, förvaltare

Tore Olbert, tjänsteägare klient

Patrik Gustavsson, tjänsteägare telefoni/copy/print

Tobias Åman, tjänsteägare infrastruktur

Sebastian Malmberg, third line support

Ekonomiservice

Alexandra Lindkvist, chef Ekonomiservice

Camilla Landén, interim gruppchef redovisning skolor

Terese Alderin, redovisning gymnasiet

Tove Berglund, redovisning gymnasiet

Anna Hultqvist, redovisning gymnasiet

Elin Glad, redovisning gymnasiet

Liina Heikkinen, redovisning gymnasiet

Angelica Bokström, redovisning gymnasiet

Angelica Björnsson, redovisning gymnasiet

Anna Ekmark, redovisning gymnasiet

Monica Svärd, redovisning gymnasiet

Erika Engström, redovisning gymnasiet

Yasemin Piran Armagan, redovisning gymnasiet

Anastasia Bentstrand, redovisning gymnasiet

Erika Melin, redovisning gymnasiet

Tariq Suraya, redovisning gymnasiet

Rosea Wahlqvist, redovisning gymnasiet

Annelie Navin, redovisning gymnasiet (fl)

Björn Åström, redovisning för- och grundskola

Ann-Sofi Persson, redovisning för- och grundskola

Eva Carlstedt, redovisning för- och grundskola

Ömer Eken, redovisning för – och grundskola

Patricia Gonzalez Sanchez, redovisning för- och grundskola

Jenny Andersson, redovisning för- och grundskola

Jeanette Bjurling, redovisning för- och grundskola

Ulrica Telander, redovisning för- och grundskola

Emelie Bergman, redovisning för- och grundskola, leverantörsreskontra

Lisa Öberg, redovisning för- och grundskola, leverantörsreskontra

Caroline Wertheim, gruppchef leverantörsreskontra

Mikael Nahlbom, leverantörsreskontra

Linnea Alm, leverantörsreskontra

Emmy Ahlgren, leverantörsreskontra

Louise Tietjens, leverantörsreskontra

Viktor Ljungkvist, leverantörsreskontra

Simon Johansson, leverantörsreskontra

Anna Renström, leverantörsreskontra

Eva Sternang, leverantörsreskontra

Helene Opperdoes, gruppchef redovisning vux

Mariola Bildtmark, redovisning vux

Lena Börjesson, redovisning vux

Annica Ericsson, redovisning vux

Frida Linde, redovisning vux (fl)

Kristina Ahlqvist, leverantörsreskontra vux

Anna Lindberg, leverantörsreskontra vux

Nancy Lindberg, leverantörsreskontra vux

Fastighet

Annika Persson, fastighetschef

Martin Sjöborg, chef över fastighet

Daniél Elgh Lindberg, etableringsansvarig

Ingela Fakt, avtalskoordinator

Karin Hörman, avtalskoordinator

Niclas Conradsson, fastighetsansvarig Pysslingen Förskolor

Frida Englund, fastighetsansvarig Pysslingen Förskolor

Jaroslav Beliaev, fastighetsansvarig förskolor

Lena Algotsson, fastighetsansvarig grundskolor 30%

Tommy Leckborn, fastighetsansvarig grundskolor

Louise Hedman, fastighetsansvarig gymnasieskolor

Åsa Bengtsdotter Ehn, fastighetsansvarig gymnasieskolor

Jesper Elgh, fastighetsansvarig gymnasieskolor

Annette Möller, fastighetschef vux

Åsa Styrman fastighetsansvarig vux

Susanne Delséus, fastighetsansvarig vux

Förbättringskontor

Tommy Jarnemark, operativ chef (COO)

HR/Academy

Som en del av omorganisationen så kommer AcadeMedia Academy få ett tydligare uppdrag med fokus på utvecklingsarbete. Här kommer vi att på koncernnivå samla frågor som rör medarbetare, kompetensförsörjning, utbildningar, forsknings och utvecklingsarbete. Till hösten kommer följande personer arbeta för Academy:

Lisa Oldmark, HR-direktör och verksamhetschef för Academy

Annette Lilliestierna, utbildningschef

Hanna Antonsson, utbildningskommunikatör

Alexandra Westergren, utbildningsadministratör Academy

Greta Sundin, HR-strateg fokus på HR/Ekonomi

Saskia Skogman, kompetensförsörjning

Carina Åkemark, chefsrekryterare

Anna Nyman, HR- och förhandlingschef

Inköp och mat

Lars Petersson, inköpschef

Jenny Johnsson, strategisk inköpare

Mirnesa Zejnic, strategisk inköpare

Claes Cakste, strategisk inköpare

Simon Nybäck, strategisk inköpare

Malin Öberg, inköpsassistent

Juridik

Kontaktuppgifter till juridik hittar du här.

Jonas Nordström, chefsjurist

Nellie Berntsson, jurist

Matilda Björlingson, skoljurist

Lars Paulsson, bolagsjurist

Ann-Kathrin Hedberg, skoljuridisk rådgivare

Kommunikation

Annette Lilliestierna, kommunikationsdirektör

Kajsa Tirén, kommunikationschef

Andreas Hägg, kommunikatör och webbansvarig

Tove Johnsson, kommunikatör

Monica Berling, kommunikationsstrateg

Christian Ronnerstam, projektledare Workplace

Koncerncontrol och koncernredovisning

Katarina Wilson, koncerncontrollerchef

Hanna Clausén, koncerncontroller

Malin Siösteen, koncerncontroller, föräldraledig

Christer Larsson, koncerncontroller

Maria Hill, koncernkontroller

Erika Larsson, koncerncontroller

Carina Henningsson, koncernredovisning

Fredrik Skantz, koncernredovisning

Magnus Hedell, koncernredovisning

Kvalitet

Ingela Gullberg, kvalitetschef

Karin Carlsson, bitr. kvalitetschef

Annelie Sjöstrand, kvalitetscontroller

Lön

Kontaktuppgifterna till löneavdelningen hittar du här.

Martina Törnsten, lönechef

Carina Hillin, gruppchef

Malin Hörnell, gruppchef

Milanda Lahdo, löneadministratör

Lotta Elvhage, löneadministratör

Camilla Hamberg, löneadministratör

Pia Staverfeldt, systemförvaltare

Jenny Lindell, löneadministratör

Jennie Strand, löneadministratör

Sara Bagge, löneadministratör

Johan Thelander, löneadministratör

Paul Giek, löneadministratör

Agnetha Lundqvist, pensioner och försäkringar

Marie Louise Åredal, projektledare system

Ann-Sofie Vallin, löneadministratör

Emma Ylipukki, löneadministratör

Maria Gibson, löneadministratör

Maria Storbacka, löneadministratör

Helena Karlsson, löneadministratör

Hanna Sjöberg, löneadministratör

Mia Bergqvist, löneadministratör

Merve Belek, löneadministratör

Amel Warda, löneadministratör

Marina Myllymäki, löneadministratör

Marie Liberg, löneadministratör

Maria Borrman, löneadministratör

Carina Lundberg, systemförvaltare

Anette Linnhag, systemförvaltare

Navet

Birgitta Rasmussen, kontorschef

Monica Nyström

Anna-Sara Liljeroos, föräldraledig

Sara Majidi

Ebba Lindgren

Trygghet och säkerhet

Paula Hammerskog, trygghetsdirektör

Innehållsansvarig

Uppdaterad